This site is owned and third-party cookies. If you continue with us we understand that you accept the use of cookies.

Griefing

Discuție în 'Reclamatii' creată de Snaketiger, 15 Feb 2018.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. Snaketiger

Snaketiger Membru Nou
    Membru

Aprecieri:
    +0 / -0
    • Numele tău: Soarec
    • Numele reclamatului: -
    • Motivul reclamatiei: Griefing
    • Dovadă video/poză: dovada.png dovada2.png dovada3.png
    • Descrierea incidentului: Dorind sa fac rost de mancare m-am intors intr-o ferma improvizata din care am constat ca a fost devastata, asta nu m-a suparat asa tare deoarece se poate rapara dar in casa mea in care am locuit inainte sa imi construiesc una serioasa, la subsol am construit o mica, camera bazata pe stilul acvatic, camera a necesitat multa munca si macar de ar fi reparat ce au distrus, atat calea de acces cat si daunele camerei. Da, nu aveam protectie pentru ca e in casa veche dar nu mi se pare corect sa distrugi ceva cu rol decorativ care a necesitat ore de munca. Chiar daca nu sunt daune majore, daunele sunt daune, intentia e aceeasi, nu mi se pare corect. Vreau sa atrag atentia asupra distrugerilor constructiilor care nu sunt in raza protectiei cu rol decorativ, chiar trebuie sa sparga? (poza din camera acvatica e cea decenta si ''minima'')
    • Data și ora incidentului: 21:31 15.02.2018
    • Secțiune: Survival

2. Khaliftw

Khaliftw Membru Nou
    Membru

Aprecieri:
    +0 / -0
    Facand parte din team-ul lui Soarec,vreau sa mentionez ca au fost distruse si alte cateva ferme din satul in care locuim.Ma refer aici exclusiv la furarea lemnului ce inconjoara plantatia,dar si la plante.Trebuie sa pun protectie in tot satul din cauza unor grieferi?Nu mi se pare corect sa fie "asaltat" un spatiu locuit.Nu toti avem bani pe server pentru a cumpara multe protectii avand in vedere ca preturile depasesc limita normalului,dar acesta este un alt subiect care a mai fost abordat in trecutul apropiat.Rog adminii,moderatorii sa sesizeze lipsa de respect a altor playeri si sa ia masuri. :/ Va multumesc !

3. Debauchery5K

Debauchery5K Membru
    Membru

Aprecieri:
    +8 / -0
    Va multumim ca ne-ati atras atentia asupra acestei probleme.

O sa consult Operatorii si Ownerii cu privire la pretul protectiei, sanctionarea grieferilor si problema procurarii banilor.

De asemenea daca griefing-ul nu se v-a opri, sanctiunilor vor fi drastice.

Daca mai aveti ceva de adaugat ma gasiti pe discord.

P.S:Daca dati vote pe fiecare zi, puteti face bani frumosi.

:tc:

#3 Debauchery5K, 16 Feb 2018
    Ultima editare de un moderator: 16 Feb 2018
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.