This site is owned and third-party cookies. If you continue with us we understand that you accept the use of cookies.

Debauchery5K - kick

Discuție în 'Reclamatii' creată de Beezy, 1 Feb 2018.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. Beezy

Beezy Membru Nou
    Membru

Aprecieri:
    +0 / -0
    Salut!

Vreau sa aflu si eu daca e ok ce a facut Debauchery5K.

Am doua conturi pe server(initial, doar votam cu al 2-lea), iar de cateva zile am reusit sa pun in functiune o ferma de pesti. Azi, pe un cont eram la ferma cu ceva pe click dreapta de la mouse si pe un cont faceam altceva. Am primit kick pe contul care era la ferma. Evident ca motivul invocat a fost ca eram afk.

Am intrebat daca exista undeva in regulamentul de pe forum aceasta restrictie pentru ferma de peste si desigur ca operatorul mi-a raspuns(ca un mare zeu cu grad): "Daca eu zic ca nu e voie atunci nu"

Banuiesc ca astromc.ro este un server serios de minecraft care isi asuma responsabilitatea pentru ce se petrece pe server (sau poate gandesc eu prost). Intrebarea mea este: De ce se aplica reguli nescrise si de ce atitudinea staff-ului lasa de dorit?

Ps: In functie de respuns ma gandesc daca o sa continui sau ma reorientez catre alt server.

Multumesc!

2018-02-01_20.09.14.png

2. Debauchery5K

Debauchery5K Membru
    Membru

Aprecieri:
    +8 / -0
    Fish farm-ul e consider de comunitatea minecraft bug. 

Mojang incearca cu fiecare patch sa rezolve acest bug si playerii vin cu modele noi de fiecare data.

Ti-am dat un pumn inainte sa-ti dau kick, prim urmare ti-am dat sansa sa vad daca esti sau nu la pc. Tu nu ai reactionat cumva deci ai primit kick.

Nu cred ca a fost abuse sau folosire aiura de comenzi din partea mea.

Las decizia la latitudinea altui operator/owner.

#2 Debauchery5K, 1 Feb 2018
    Ultima editare de un moderator: 1 Feb 2018
  3. Beezy

Beezy Membru Nou
    Membru

Aprecieri:
    +0 / -0
    Puteai pur si simplu sa-mi spui ca e considerat bug (cand cauti pe yt, nu gasesti titluri gen:"noul bug, fabrica de peste"). Am postat pe forum datorita atitudini tale, dar se pare ca doar aici scrii decent pentru simplul fapt ca iti este amenintata pozitia in staff. 

PS: Puteti sa modificati regulamentul si sa inchideti topic-ul

4. Debauchery5K

Debauchery5K Membru
    Membru

Aprecieri:
    +8 / -0
    Nu ai idee cati vad ca imi vin cu replica "scrie in regulament?" Sau "unde scrie ca nu am voie" , sunt satul sincer, de aia am reactionat asa. Sunt om totusi (desi cateodata nu pare).

Si daca tu crezi ca pozitia mea e amenintata de faptul ca ti-am dat kick pentru ca faceai bug abuse, mai gandeste-te.

5. Denis

Denis Owner
    Owner

Aprecieri:
    +47 / -0

1@Beezy[/USER] utilizatorul a fost avertizat, ne cerem scuze pentru incovoienta dar exista un regulament de urmat. Daca mai ai ceva o nelamurire ma poti gasit pe discord :tc:  

• Like Like x 1
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.